==

Перемога Українця на WSK Champions Cup

1607

На тому тижні на трасі South Garda Karting в Лонато, Італія пройшли перші в сезоні 2023 року змагання світового рівня з картингу WSK Champions Cup. В перегонах взяли участь більше 320 пілотів з 51 країни світу. В наймолодшому класі для дітей до 10 років Mini Gr.3 U10 впевнену перемогу одержав дворазовий чемпіон України з картингу Олександр Легенький. На перегонах такого рівня, коли кількість пілотів є більшою за 36, змагання складається з чотирьох етапів:

 1й етап це кваліфікація. Основна задача для пілотів на цьому етапі це за 6 хвилин показати
найшвидше коло і здобути якомога вищу позицію на старті другого етапу;

 2й етап – хіти. Хіти це серія перегонів, в якій всі пілоти розділяються на групи. Кожна група
повинна проїхати з іншими. В результаті цього етапу пілоти здобувають поінти які
використовуються для здобуття стартової позиції в наступному етапі;

 3й етап – передфінал. Для участі в цьому етапі допускаються лише 72 пілоти, які показали
себе найкраще в хітах. Пілоти розділяються на 2 групи по 36 пілотів в залежності від
результатів 2-го етапу. Кожна група змагається за право прийняти участь в фіналі;

 4й етап – фінал. Фінал це завершальний етап змагань. В фіналі приймають участь лише 36
найкращих пілотів. Стартова позиція є результатом попередніх трьох етапів але на має
впливу на результат. Тобто хто переміг у фіналі – той і є Чемпіон.

В кваліфікації Олександр посів четверту позицію в групі та сьому в загальному заліку. Тому в кожному з хітів він стартував з зовнішньої четвертої позиції і лише один раз з третьої. Але це не завадило нашому пілоту перемогти в кожному з трьох хітів. У передфіналі Олександр також одержав впевнену перемогу, чим забезпечив собі поул позицію в фіналі.

Український пілот виявився бездоганним і у фіналі, найскладнішому етапі, та переміг у відмінному стилі. Добре стартував з поулу та лідирував 9 кіл з 10. На сьомому колі був випереджений поляком Леонардо Горскі. Але на наступному ж колі відповів блискучим обгоном, щоб повернути контроль над гонкою. На початку останнього кола Олександра атакує Антуан-Сільва Венант з Бельгії, але молодий українець бачить прогалину прямо на останньому куті і без вагань прослизає, щоб досягти успіху і перемогти.

На перший погляд може здатися все дуже легко. Проте стати переможцем змагань такого рівня – це результат безлічі тренувань, багатьох змагань міжнародного рівня, злагодженої роботи команди, постійної роботи над собою та величезного бажання перемогти!

Олександр дуже вдячний своїй італійській команді @Team Driver Racing Kart, українській команді @Borsch Racing та всім, хто його підтримує!