==


У його царстві був повний порядок: громадяни ситі, а вороги пизжені

554

У його царстві був повний порядок: громадяни ситі, а вороги пизжені

Прочув сьогодні фразу, що над Україною Дамокловим мечем нависла загроза ракетного обстрілу. Зара нагадаю, чому цей фразеологізм не доречний до нашої ситуації.

Отже, у V столітті до нашої ери жив собі у Сіракузах тиран Діонісій Старший. І було у нього все тіп-топ. У його царстві був повний порядок: громадяни ситі, а вороги пизжені; будівлі високі, а податки низькі; в хатах у людей добробут, а вулиці чисті, як піхва в черниці.

Через це цар купався у людській пошані і жив не тужив. На обід їв делікатеси під червоне вино. І руда красуня на десерт. А то і дві.

Усі заздрили успішності Діонісія. Більш за всіх заздрив один молодий чувак з найближчого оточення — Дамокл, який вважав, що бути царем як два пальці об асфальт – суцільні п’янки та гулянки, з перервами на великі перемоги.

Ось і вирішив Діонісій показати Дамоклу, як воно хоча б один день бути царем. Домокла одягли як Елотна Джона в найкращі роки, посадили на трон і наввипередки взялися виконувати будь-які його забаганки.

Коли в розпал гулянки Дамокл, кайфуючи від оральних ласк, закинув макітру вгору, то побачив у себе над головою оголений меч, що висів на тонюсенькому кінському волосі, вістря якого дивилося прямо на лоба Дамокла.

Тут то й зрозумів Дамокл, що він, як і більшість, звертав увагу лише на один бік життя царя, забувши про те, що за її лаштунками криються інтриги та зрада.

З того часу фразу «Дамоклів меч» використовують, коли хочуть показати загрозу, що нависла над кимось, при видимому благополуччі.

Тому казати, що над Україною нависає Дамоклів меч було доречно років десять тому. Тепер правильно казати, що русні пизда!

Харківський Барига


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

Western Union, MoneyGram, RIA — Ukraine, Kharkiv, Zakusilov Viktor — і фото чека у Viber, WhatsApp — +38 096 212 02 68: 32 queries in 18,298 seconds.